Historia i motyw założenia

HISTORIA I MOTYW ZAŁOŻENIA

 

W Polsce działa ponad 20 tysięcy fundacji i ponad 100 tysięcy stowarzyszeń. Wszystkie one działają w sektorze organizacji pozarządowych tzw. NGO realizując różnorakie cele a wszystkie one sprowadzają się do jednego wspólnego mianownika „pomóc”. We wszystkich tych obszarach gdzie w centrum podejmowanych aktywności jest człowiek. Człowiek, który szuka wsparcia i realizacji Siebie, tego jak postrzega swoją drogę życiową. Odnaleźć odbicie tego kim jest, kim chciałby być i dokąd zmierz w społeczeństwie.

Dlatego też każdy z nas szukając Swego odbicia w drugim człowieku, pomagając Sobie pomaga innym.

Spytacie dlaczego Fundacja Spread Your Wings?

Idee jakie legły u podstaw założenia fundacji pięknie ujmują słowa piosenki zespołu

Queen „Spread Your Wings, które są swoistym dekalogiem fundacji.

Spróbujemy Wam na wstępie w oparciu o słowa tego „dekalogu” zaprezentować rys naszych wyobrażeń – spełnienia marzeń. Naszych marzeń o tym czym ma być i na pewno będzie projekt, który prezentujemy w tej publikacji. Sprawimy, że nasze marzenia staną się Twoimi marzeniami. Uważaj jednak, angażując się w projekt fundacji dajesz sobie gwarancję spełnienia Twoich marzeń a mówi się, że człowiek, którego marzenia się spełniły, który nie stawia przed sobą celu jest „nieszczęśliwy”. Zrealizujesz Swoje marzenia, podziel się tym co masz z innymi.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II.

Damy Ci narzędzia do bycia wielkim, narzędzia do tego abyś zawsze był szczęśliwy odnajdując szczęście w dzieleniu się z innymi.

Wróćmy jednak do wspomnianego tutaj „dekalogu”. Pochylimy się nad fragmentami polski tłumaczeniem tekstu piosenki „Spread Your Wings” – Rozwiń Swe skrzydła.

„..Wiedział, że nadszedł czas
Podjął decyzję,
By porzucić jego nijakie życie..”

Chcemy abyś to ty zmienił swoje życie damy ci narzędzia abyś mógł odmienić swój los. Akceptując siebie poczuł, że to co oferuje fundacja jest Twoje nie Naszą szansą, kołem napędowym, dzięki któremu możesz być w innym miejscu, Wszystko w Twoich rękach. Jesteś częścią fundacji w takim stopniu w jakim fundacja stanie się częścią Ciebie samego. Uwierz w swoje możliwości.

To stanowi fundament tego projektu. Rozumianego jako forum współpracy organizacji, samorządów ludzi, społeczeństw. Współpracy będącej punktem odniesienia w stosunku do osób szukających wsparcia.

„…był przygnębiony
Oglądał ten sam występ
Po raz kolejny od nowa…”

Jesteśmy dla Ciebie – wyznacz cel, swój cel my pomożemy Ci we współpracy z innymi go zrealizować. Przerwij monotonie Swojego życia, zobaczysz, że mimo ograniczeń, doświadczeń losowych odnajdziesz Swój cel.

„…Weź się w garść.
Ponieważ wiesz, że powinieneś być lepszy,
Tak jest, bo jesteś wolnym człowiekiem.”

Fundacja wspiera innowacyjność, rozwój nowych technologi.

„…Jego szef powiedział mu „Teraz posłuchaj chłopcze.
Zawsze marzyłeś
Masz nierealne ambicje które nie zaprowadzą cię daleko
…. Ty nie wiesz kim jesteś? „

Masz ciekawy pomysł na siebie brakuje ci odwagi i środków, spróbuj zrealizować Swój projekt z nami. Walcz o Swoje marzenia zmieniając to jak postrzegają Cię inni.

„…Rozwiń swe skrzydła i odleć stąd
Odleć stąd, daleko stąd,
Rozwiń swe maleńkie skrzydełka i odleć stąd
Odleć stąd, daleko stąd… „

W dalszej części tej publikacji pokażemy Ci jak rozwinąć swoje skrzydła z naszą pomocą.

Pamiętaj jednak, że to Ty jesteś budowniczym tych skrzydeł. To od Ciebie zależy jak duże one będą i jak daleko dzięki temu będą mogły cię ponieść.

Jesteś ciekawy jak i z czego budować Swoje skrzydła? Może masz własny pomysł na Twoje skrzydła? Jeśli tak zapraszamy do lektury.

FUNDACJA SPREAD YOUR WINGS

32-600 Oświęcim, ul. Zaborska 48E
REGON: 366789432 NIP: 5492446677 KRS 0000667066
TEL +48 33 482 4331
GSM +48 511 354 482
Email: kontakt@spread-wings.com

WESPRZYJ NAS

ING Bank Śląski S.A.
konto numer IBAN: PL 72 1050 1100 1000 0090 8015 9099
DZIAŁALNOŚĆ ODPŁATNA
ING Bank Śląski S.A.
konto numer IBAN: PL 67 1050 1100 1000 0090 8015 6764
ING Bank Śląski S.A.
Numer SWIFT/BIC : INGBPLW