Opowieść o cegiełkach, trybikach – wstęp

…Rozwiń swe maleńkie skrzydełka i odleć stąd
Odleć stąd, daleko stąd
Weź się w garść
Ponieważ wiesz, że powinieneś być lepszy
Tak jest, bo jesteś wolnym człowiekiem…”.

Wiedza, jej świadomość i ugruntowanie jest chyba podstawowym, najbardziej trwałym czynnikiem dającym poczucie własnej wartości. To z niej wypływają, biorąc swój początek umiejętności determinowane jeszcze przez kilka różnorakich czynników. Nie mniej jednak to wiedza jest fundamentem podejmowanej aktywności społecznej.

Spróbujemy tutaj w kolejnych publikacjach odpowiedzieć na pytania:

Jaka wiedza jest Mi potrzebna?

Gdzie ją zdobyć?

Jak zdobytą wiedzę wykorzystać?

Te pytania towarzyszyły również nam, którzy powołaliśmy do życia fundację.

Pojawił się jednak jeszcze jeden dylemat. W jaki sposób dotrzeć do Was?, poszukujących tak naprawdę jednego, akceptacji społecznej. Akceptacji, która daje możliwość indywidualnego rozwijania aktywności zawodowej, swoich pasji.

Co robisz kiedy „dokopało Ci życie”? Jesteś, częstokroć nie z własnej winy, przykuty do wózka inwalidzkiego, niepełnosprawny intelektualnie, osierocony, bez pracy, itd.

Mamy XXI wiek, więc siadasz przed ekranem komputera i tam, mając poczucie anonimowości, gdzie nikt Cię nie ocenia, szukasz pomocy. To internet staje się częstokroć jedyną częścią monotonnego pozbawionego sensu życia. To w internecie Twoi bliscy, szukają sposobu jak Tobie pomóż. To internet stał się pierwszym punktem, wektorem naszych działań.

Taka ocena dzisiejszej rzeczywistości legła u podstaw tego, że pierwsze kroki naszej działalności skierowaliśmy w stronę wirtualnego świata.

Aby móc do Was dotrzeć musimy stać się częścią jednego świta. Przyjacielem do którego zwracasz się o pomoc.

To jednak nie wszystko co jest istotą przedstawionego procesu argumentacji. W środowisku tak rozwiniętych socjal mediów dotarcie do osoby nie stanowi większego problemu. Problem jest nieco bardziej złożony jeśli zderzymy „Twój-Nasz wirtualny świat” z kontekstem podjęcia pracy a w konsekwencji zarabiania, dzięki któremu podnosisz Swoje poczucie wartości i zaczynasz podejmować aktywności społeczne, realizujesz po prostu Siebie. Swój obraz, Swoje odbicie w społeczeństwie, odciskając wyraźny ślad. O ten wyraźny ślad zawalcz wspólnie z Nami.

To zderzenie, wytwarza energię, która jest wizją Fundacji Spread Your Wings, której kilka słów poświęcimy w dalszej części, ta energia to przyczynek do wypalenia pierwszej cegiełki, wytoczenia pierwszego trybiku. Cegiełki, trybiku Europejskiej Akademii Ewaluacji Personalnej, której jednym z wydziałów będzie EXCLUSIV MARKETING

Chcesz się dowiedzieć więcej o tym projekcie? Czytaj kolejne artykuły na Naszym blogu

Leave your comment

Please enter your name.
Please enter comment.